предлог за емитување

На: кого може да се однесува.

Предмет: предлог за објавување.

Почитувани госпоѓи/Господа.

Пишувам на блогот disability55.com - изграден на системот wordpress.org.

Блогот се занимава со прашања поврзани со лицата со попреченост и е повеќејазичен блог на 67 јазици:Узбекистански, украински,урду,азербејџански, Албански, амхарски, англиски, естонски, ерменски, бугарски, босански, бурмански, белоруски, бенгалски, баскиски, грузиски, германски, италијански, индонезиски, исландски, дански, холандски, унгарски, хинди, виетнамски, таџикистански, турски, туркменски, телугу, Тамилски, грчки, јидски, јапонски, латвиски, литвански, монголски, малајски, малтешки, македонски, норвешки, непалски, свахили, синхалски, кинески, словенечки, словачки, шпански, српски, хебрејски, арапски, паштунски, полски, португалски, филипински, фински, персиски, чешки, француски, корејски, казахстански, каталонски, киргистански, хрватски, романски, руски, шведски и тајландски.

Предлагам на секој кој поседува ТВ станица или канал кој емитува содржина поврзана со лица со попреченост на кој било од овие јазици да ме контактира и да ми го испрати кодот на каналот - за да му овозможат на каналот да емитува од мојот блог.

Со почит,

асаф бенјамини.

пост Скриптум. А. Мојот телефонски број: 972-58-6784040.

Б. Подолу е објавата, која ја споделив во групата на Фејсбук

"ПРОМЕНА ЗА АГЕНДАТА ЗА ПОМЛАДИТЕ ГЕНЕРАЦИИ (ЧЕТ ОЗОРОХ О. Џозеф ака Дино)":

Молкот на Црвениот крст е заглушувачки. Над 1.200 луѓе беа брутално убиени на 7 октомври, над 7.700 се повредени, над 230 луѓе се држени како заложници, а повеќе од 200 илјади луѓе се раселени од своите домови. Ако ова не е хуманитарна криза - што е? Оваа тишина е срамна. Придружете се на нашиот повик до Црвениот крст да реагира, да го осуди нападот на Хамас врз Израел и да го поддржи Израел! #StandWithIsrael #Хамас го редефинира злото #BringTimeHomeNow

#Израел ќе го победи теророт

https://www.facebook.com/reel/7003302809705488

В. Подолу е пораката за е-пошта што ја испратив до „Сојузот на наратори во Израел“:

Моите писма до „Сојузот на наратори во Израел“.

какоSaf benyamini

Од:

assaf197254@yahoo.co.il

до:

ivoorg@ivo.org.il

Вторник, 19 декември во 13:30 часот

До: „Здружението на наратори во Израел“.

Тема: помош во израелското застапување.

Почитувани госпоѓи/Господине.

Како што знаете, овие денови (ги пишувам овие зборови во четврток, 14 декември 2023 година) се води војна помеѓу Државата Израел и терористичката организација Хамас.

Се приклучив на проектот „Информативни командоси“ - со цел да ја објаснам израелската позиција на светската публика.

Би сакал да истакнам дека огромното мнозинство од видеата во „Информативни командоси“ се на англиски јазик.

Мислев дека за да допреме до поголема глобална публика, би било корисно да ги синхронизирате видеата на дополнителни јазици, како што се: шпански, руски, португалски и друго.

Извесно време ги синхронизирав видеата користејќи сајтови како heygen.com или rask.ai - сајтови преку кои може да се направи синхронизација со помош на систем базиран на вештачка интелигенција. После тоа ги објавив видеата - со надеж дека тоа може да и помогне на израелската пропаганда.

Но, сè уште има проблем: јас сум човек кој живее со многу ниски примања (надоместок за инвалидност на Националниот институт за осигурување) и немам можност да продолжам да плаќам за користење на овие софтвери.Дали мислите дека има решение за таков проблем?Со почит,Асаф Бењамини.по напишано. 1) Мојот телефонски број: 972-58-6784040.

2) Мојата веб-страница:    https://disability55.com

Д. Мои врски:

1)Проект за деменција

2)publitas.com - објавува каталози онлајн. Инспирација за посетителите. продаде повеќе

3)linktw.in - Отворете ги сите врски директно во мобилните апликации со длабоки врски

4)sendpulse.com - Забрзајте ја продажбата и развијте го вашиот бизнис во една платформа

5)Социјалната мрежа phileo.me

6)Социјалната мрежа вистина social.com